„Nie ma w naturze nic milszego nad spokój oddechu noworodka. Rodzące się życie ludzkie spoczywa w ciszy: co za majestat!”

W dzisiejszym świecie, w którym liczy się osiąganie sukcesu, kariera i pęd za dobrami materialnymi, często zapominamy zatrzymać się na chwilę i pobyć ze sobą sam na sam, zajrzeć w głąb siebie. Rozwój cywilizacji sprawił, że częściej oglądamy monitor komputera niż twarz drugiego człowieka. Technologia umożliwia kontakt z osobami na drugim końcu świata, ale okrada go z bezpośredniego doświadczenia drugiej osoby. Zapominamy, że taki świat nie jest otoczeniem bliskim naszej naturze.

Na prowadzonych przeze mnie zajęciach SHEN TAO wykorzystywać będę elementy treningu interpersonalnego oraz relaksacji, co pozwoli przedszkolakom doświadczyć spokoju i harmonii, które staną się częścią ich tożsamości. Praca nasza, będzie skupiona na relacjach międzyludzkich oraz lepszym rozumieniu siebie.

Cele programu koncentrują się na:

  • Umiejętności nazywania swoich uczuć i radzenia sobie z nimi,
  • Kształtowaniu empatii,
  • Umiejętności wyciszenia i regeneracji.

Inspiracją dla zajęć jest troska o to, by dzieci mogły rozwijać się zgodnie ze swoją wewnętrzną, naturalną siłą.

Życzę wszystkim dzieciom, uczestnikom moich zajęć, wielu wspaniałych doświadczeń na drodze odkrywania drzemiących w każdym człowieku jego osobistych niezgłębionych mocy!

Katarzyna Błachut

Zapisy trwają cały rok. Zapraszamy serdecznie!

Godziny zajęć

Poniedziałek - Piątek 6-17

Nasz adres

59-300 Lubin, ul. Pawia 41, woj. Dolnośląskie

Godziny pracy biura

Poniedziałek - Piątek 7-15

Dane kontaktowe

tel. 76 724 09 97 montessori.lubin@wp.pl