SZANOWNI RODZICE!

 

 

,,Myślenie algorytmami, umiejętności programowania urządzeń codziennego użytku za chwilę będą równie potrzebne w życiu jak dziś obsługa systemów operacyjnych. Polska powinna tego uczyć w podstawówkach – skoro nie uczy, doceniajmy inicjatywy zewnętrzne.”

Rafał Belke, Komputerświat.pl

 Programowanie to współczesna super moc

Programowanie to umiejętność, która uczy analitycznego myślenia i odwagi w rozwiązywaniu problemów. Pomaga zrozumieć jak działają rzeczy wokół nas, uczy niestandardowego myślenia i tego, jak pewnie poruszać się po cyfrowym świecie. Otwierając oczy na to, jak funkcjonuje rzeczywistość, roboty Dash i Dot poprowadzą dzieci przez świat programowania i robotyki, zamieniając pomysły w przygody.

Dash&Dot

Dash to robot na kółkach. Wyposażony w liczne sensory daje się zaprogramować na wiele sposobów. Reaguje na głos, odnajduje przedmioty, tańczy i śpiewa. Dot to jego mniejszy przyjaciel, z którym może się komunikować.

Roboty mają charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z nimi dzieci wchodzą w świat programowania. Przy tym zupełnie nieświadome rozwijają kluczowe we współczesnych czasach umiejętności:

– logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów;

– kreatywnego podejścia do zadań;

– precyzyjnego prezentowania swoich myśli;

– podstaw języka angielskiego;

– współpracy.

Dzieci uczą się poprzez zabawę

Połączenie nauki programowania z prawdziwymi robotami pobudzi u dzieci wyobraźnię, zainspiruje nowe pomysły i wzmocni u nich poczucie pewności siebie. Dzięki robotom Dash i Dot programowanie staje się językiem zabawy.

Języki kodowania zostały zaprojektowane specjalnie dla dzieci (od 5 roku życia). Aplikacje są intuicyjne, o różnym stopniu trudności, z wieloma możliwościami, dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Programowanie robotów podczas zajęć będzie możliwe dzięki aplikacjom: Go, Path, Wonder i Blockly, wysyłane przez tablet z systemem iOS. Wszystkie aplikacje są napisane w uniwersalnym języku programowania, czyli po angielsku.

Katarzyna Dudek

Zapisy trwają cały rok. Zapraszamy serdecznie!

Godziny zajęć

Poniedziałek - Piątek 6-17

Nasz adres

59-300 Lubin, ul. Pawia 41, woj. Dolnośląskie

Godziny pracy biura

Poniedziałek - Piątek 7-15

Dane kontaktowe

tel. 76 724 09 97 montessori.lubin@wp.pl