Kim jesteśmy?

Społeczne Przedszkole Montessori

Działające od 23 stycznia 2008 roku Społeczne Przedszkole Montessori Społecznego Towarzystwa Oświatowego położone jest w Lubinie w woj. dolnośląskim, w zacisznym, porośniętym świerkami zakątku miasta przy ul. Pawiej 41, tuż obok Zespołu Szkół Społecznych i obok jednej z najwyższych w Polsce ścian wspinaczkowych. Powstało, aby służyć tutejszej społeczności w zakresie wczesnej edukacji i wychowania dzieci w wieku 2,5 – 6 lat.

Naturalny rozwój

Wolność dla każdego dziecka

Ogromną wagę przywiązujemy do misji przedszkola, która brzmi: „Ze wszystkich mądrości na świecie tę jedną bierzemy za najważniejszą – aby nie przeszkadzać żadnemu dziecku w jego naturalnym rozwoju, a wykorzystując autentyczne zasady filozofii montessoriańskiej, pomóc mu, by w przyszłości stało się prawdziwie wolnym człowiekiem”. Słowa te i wiara w ich siłę towarzyszą każdemu nauczycielowi i każdemu członkowi społeczności pracowniczej. Chcemy bowiem wraz z rodzicami uczestniczyć w wychowaniu nowego, lepszego pokolenia, które świadomie będzie mogło wybrać w życiu pomiędzy konformizmem, a poczuciem wolności, wiodącym do narodzin mądrzejszych, lepszych myśli i idei.

Atmosfera

Najwyższa jakość

Chcemy wraz z rodzicami przygotować zastęp ludzi pokojowo nastawionych do bliźniego, którym obce będzie słowo wojna, a zrozumiałe poczucie sprawiedliwości, wartości własnej oraz innych.

  • W naszym przedszkolu panują zasady Marii Montessori
  • Propagujemy idee przepełnione duchem miłości, porozumienia i pokoju
  • Każdy dzień to dla dzieci nowa przygoda
Karolina Rybka

Karolina Rybka

Wicedyrektor

Katarzyna Dudek

Katarzyna Dudek

Nauczyciel

Dominika Malec

Dominika Malec

Nauczyciel