Kadra

Wszyscy nasi nauczyciele zatrudnieni są na podstawie Karty Nauczyciela i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zdobywają kolejne stopnie awansu zawodowego. Aby zostać nauczycielem w Społecznym Przedszkolu Montessori w Lubinie należy mieć ukończone studia wyższe drugiego stopnia oraz odbyć roczny Kurs Wczesnej Edukacji Montessori 2,5-6 lat zakończony egzaminem. Nasi nauczyciele stale podnoszą swoje kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez Polski Instytut Montessori w Warszawie.


Dyrektor: Mariusz Lalewicz

Absolwent filologii rosyjskiej na wydziale humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze. W latach 1995 – 2005 dziennikarz i publicysta. Pracował m.in. w „Gazecie Lubuskiej”, tygodniku „Konkrety”, „Panoramie Dolnośląskiej”, „Gazecie Wrocławskiej”. Z zamiłowania – fotograf i filmowiec. Miłośnik kina grozy oraz historii filmu. Jego życiową pasją jest filozofia pedagogiki montessoriańskiej oraz przemożne umiłowanie wolności. Marzy o podróży życia Jeepem Grand Cherokee ze wschodu na zachód USA, słynną Route 66 oraz szlakiem klasycznych filmów amerykańskich.

 

NAUCZYCIELE

 

Wicedyrektor, nauczyciel mianowany:  Karolina Rybka

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Współtwórca SPM w Lubinie. Jest dyplomowanym nauczycielem Montessori (Polski Instytut Montessori w Warszawie), a także certyfikowanym instruktorem zajęć ruchowych wg metody Weroniki Sherborne. Osoba niezwykle pracowita i sumienna, chętnie pogłębiająca swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki. Ma wyostrzone poczucie odpowiedzialności. Jest cierpliwa oraz kreatywna, chętnie współpracuje zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Od zawsze interesowała ją pedagogika Marii Montessori. Każdego dnia dzielnie „walczy”, podnosząc jej poziom w przedszkolu. Prywatnie – mama Poli.

 Nauczyciel: Katarzyna Dudek

Studia licencjackie na kierunku Pedagogika lecznicza i terapia pedagogiczna oraz magisterskie na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Odkąd sięga pamięcią zawsze czuła i wiedziała, że jej praca będzie związana z dziećmi. W Społecznym Przedszkolu Montessori w Lubinie jest nie tylko wychowawczynią, ale również prowadzi warsztaty teatralne. Szczęśliwa mężatka i matka dwójki dzieci. Dyplomowany nauczyciel Montessori (Polski Instytut Montessori w Warszawie). Jej życiowe motto: Carpe diem! (łac. Chwytaj dzień!). Stara się żyć pełnią życia, uśmiechać się na co dzień, kochać i być kochaną. „Jeśli dajesz dobro, to ono do ciebie wróci” – uważa.

Nauczyciel, lider WDN: Katarzyna Błachut

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie odbyła licencjackie studia pedagogiczne o specjalizacji Opieka i profilaktyka niedostosowania społecznego, a następnie magisterskie – Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Dyplomowany nauczyciel Montessori (Polski Instytut Montessori w Warszawie). Do każdego zadania podchodzi z entuzjazmem i energią. Praca z dziećmi daje jej poczucie spełnienia i satysfakcji. Wierzy, że jako nauczyciel w przedszkolu jest przyjacielem dziecka i wraz z nim odkrywa na nowo świat. Prywatnie uwielbia spędzać czas zdobywając górskie szczyty. Rozwija także swoją pasję – decoupage.

Nauczyciel: Katarzyna Kowalska

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończyła licencjackie studia pedagogiczne o specjalności Animacja kultury i sportu oraz Opieka i profilaktyka niedostosowania społecznego. Magister pedagogiki, specjalność – animacja kultury.  Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Jest dyplomowanym nauczycielem Montessori (Polski Instytut Montessori w Warszawie). Jest osobą kreatywną, otwartą i odpowiedzialną, w wykonywane zadania wkłada wiele pasji i serca. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji i sprawia, że każdy dzień jest wyzywaniem i okazją do rozwoju. Prywatnie zawsze w ruchu i z uśmiechem, entuzjastka wycieczek rowerowych, fitnessu i pływania.

Nauczyciel:Joanna Szczygieł

Studia licencjackie w zakresie nauczania języka niemieckiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Legnicy. Ukończyła również studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wiele lat spędziła w Niemczech, gdzie zapoznała się z pedagogiką montessoriańską i cieszy się, że może uczestniczyć w propagowaniu jej w Polsce. Odbyła dwuletni kurs Montessori w Polskim Instytucie Montessori w Warszawie. Zafascynowana wszelkimi formami zabawy z dziećmi bez zabawek. Uwielbia naturę, wędrówki i kuchnie świata. Mama wesołej Jagody, z którą poznaje świat na nowo.

 

Nauczyciel: Weronika Słodyńska

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończyła magisterskie studia pedagogiczne o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. To, że praca z dziećmi jest jej pasją odkryła podczas wolontariatu w oratorium salezjańskim. Wychowawca kolonijny, miłośniczka muzyki (w szczególności francuskiej) i mól książkowy. W wolnych chwilach uczy się języków obcych.

 

Nauczyciel: Iwona Mostkowska

Ukończyła studia magisterskie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu na kierunku Pedagogika Specjalna, a następnie studia podyplomowe w zakresie Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Od zawsze swoją przyszłość wiązała z pracą z dziećmi, ponieważ to ona daje jej największą satysfakcję i spełnienie. Uwielbia obserwować jak mały człowiek rozwija się i nabywa nowych doświadczeń. Poza zawodem nauczyciela, spełnia się również jako kurator społeczny, niosąc pomoc osobom będącym z różnych powodów w trudnych sytuacjach życiowych. Prywatnie mama trójki dzieci.

Honorowy nauczyciel przedszkola: Ewa Pater

Ukończyła wychowanie przedszkolne z kształceniem zintegrowanym na Uniwersytecie Wrocławskim i tamże pedagogikę ogólną. Otrzymała Certyfikat Nauczyciela Montessori wydawany przez Polski Instytut Montessori. Współtworzyła Społeczne Przedszkole Montessori w Lubinie. Od 2014 r. jest nauczycielem w Zespole Szkół Społecznych w Lubinie, prowadząc pierwszą w historii miasta szkolną klasę Montessori. Prywatnie jest żoną i matką, a także… właścicielką kota i psa. „Pedagogiką montessoriańską zaraziłam wszystkich przyjaciół, rodziców i męża. W duchu idei Marii Montessori wychowuję swojego syna Michała”.

 

ADMINISTRACJA

Sekretarz – Specjalista ds. administracyjnych: Agnieszka Zagała

Absolwentka bankowości i finansów oraz studium weterynaryjnego. Mieszka w swoim wymarzonym domku na wsi. Jest szczęśliwą żoną oraz matką dwójki wspaniałych dzieci – Roksany i Bartusia. W wolnym czasie uwielbia czytać książki. Niezwykłą miłością darzy zwierzęta. Sama posiada trzy psy i kota. Jej życiowym mottem jest: „Bądź dla innych taka, jak byś chciała, żeby inni byli dla ciebie”.