Zadzwoniliśmy zębami!

W piątkowy wieczór w Społecznym Przedszkolu Montessori w Lubinie zawitały japońskie strachy, które  nawiedziły nas wraz z serią przerażających filmów grozy. Największym powodzeniem cieszyło się „Piętno” kontrowersyjnego reżysera Takashi Miike. Na niektórych scenach widzowie aż… odwracali głowy! Na stole zaś zawitało sushi w różnych postaciach, w tym tak znane i lubiane – futomaki, hosomaki oraz uramaki… 🙂 Na domiar wszystkiego nie zabrakło nawet słynnych w Krainie Kwitnącej Wiśni nighiri. Z poczęstunkiem w postaci dodatkowych zasobów japońskiego przysmaku pojawili się państwo Agnieszka i Tomasz Iwańscy, rodzice Michała. Ogromnym powodzeniem cieszył się również gorący i pachnący – solony i maślany – popcorn, który pieczołowicie przygotowywała w kuchence mikrofalowej pani Katarzyna Dudek. Zaś pani Agnieszka Siudzińska własnoręcznie upiekła… upiornie wyglądające – choć przepyszne – palce wiedźmy. Kunszt cukierniczy zaprezentowała z kolei pani Iwona Zając, mama Mateusza. Do końca wieczoru z przygotowanego przez nią ciasta pozostało tylko wspomnienie. Państwo Justyna i Paweł Gałczykowie, rodzice Michała, nie zapomnieli o japońskich napitkach, a krwisty – specjalnie na tę okazję – napitek zaserwował niżej podpisany. Jak zwykle oprawę fotograficzną zapewnili państwo Inga Anacka i Tomek Morawski, rodzice Kailana, którzy uwiecznili rewelacyjne stroje i makijaże pań nauczycielek.

Dochód z biletów wyniósł 660 zł, z czego 450 zł zostało odłożone na zakup dzwonków chromatycznych dla naszych przedszkolaków. Ponieważ impreza się spodobała, w grudniu planowany jest wieczór z komedią świąteczną, a w lutym, z okazji Dnia Świętego Walentego, filmowy wieczór zakochanych!

Wszystkim uczestnikom Nocy Halloween oraz tym z Państwa, którzy pomimo braku czasu zechcieli tylko kupić bilety, a tym samym zasponsorować nasze dzieci – serdeczne dziękuję!

Mariusz Lalewicz