Marzec, 2016

now browsing by month

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

kurczaki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdrowych, radosnych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka oraz mokrego dyngusa życzą całej naszej społeczności dyrekcja i pracownicy Przedszkola Montessori.

Rekord na kiermaszu

Rekord na kiermaszu

Tegoroczna edycja Kiermaszu Wielkanocnego przyniosła nadspodziewane efekty. Na aukcji oraz w wyniku sprzedaży ozdób zebraliśmy – według wstępnych szacunków – rekordowe 2.250 zł!!! Dzięki Państwa życzliwości możemy się teraz poczuć niczym prawdziwi krezusi Emotikon smile Na każdą grupę przypadnie ponad 700 zł!!!
Rekordową cenę na licytacji uzyskała maskotka z włóczki wełnianej wykonana przez Panią Bogumiłę Grochowicz – 170 zł! Ale także inne przedmioty przekazane na aukcję – pomoce montessoriańskie tj. alfabet (wykonany przez P. Joannę Szczygieł), zwierzęta świata (przygotowane przez P.P. Ewę i Adama Paterów oraz P. Katarzynę Kowalską), przeplatanka (także wykonana przez P. Adama Patera) oraz film zrealizowany przez piszącego te słowa – spotkały się z Państwa niezwykłe życzliwym przyjęciem i wyprzedały się na pniu Emotikon smile
Za pomoc w przygotowaniu tegorocznego kiermaszu słowa podziękowania należą się także dla Pań: Moniki Rejdy, Agnieszki Cozak oraz Urszuli Tomasik.
Panie nauczycielki już mają zaplanowaną listę zakupów. Cieszą się wszyscy, a przede wszystkim dzieci. DZIĘKUJEMY!!!

PS. Więcej zdjęć w dziale FOTO.

(lama)

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ

Tradycyjny KIERMASZ WIELKANOCNY zapowiada się w tym roku szczególnie atrakcyjnie. Przygotowaliśmy warsztaty plastyczne dla dzieci rodziców, a dzieci przygotowały cudownie kolorowe kurki i zajączki, które będą mogły zagościć na Państwa świątecznych stołach. Dodatkowo w planach mamy – UWAGA UWAGA!!! – wielką aukcję, na której wystawimy przygotowane przez rodziców, dziadków i nauczycieli wyroby rękodzielnicze oraz pomoce montessoriańskie do pracy i zabawy z dziećmi w domu!!! PONADTO na aukcję trafi również przygotowany specjalnie na tę właśnie okazję najnowszy film o przedszkolakach pt. JEDNA SEKUNDA – POWRÓT w wersji HD!!!

Spotykamy się na sali gimnastycznej w najbliższy wtorek, tj. 22 marca o godz. 16.00. Do zobaczenia! PS. NIE ZAPOMNIJMY PRZYNIEŚĆ UGOTOWANYCH JAJEK!!!

 

Nowe władze STO

logo-sto

Jan Raduchowski  został nowym prezesem Samodzielnego Koła Terenowego Społecznego Towarzystwa Oświatowego nr 59 w Lubinie, będącego organem prowadzącym dla Społecznego Przedszkola Montessori i Zespołu Szkół Społecznych – tak zadecydowali uczestnicy Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków SKT STO nr 59, które odbyło się 8 marca. Nowym prezesem, ale i jednocześnie… starym, bowiem swoją funkcję Jan Raduchowski pełni od 28 kwietnia 2008 roku.  To właśnie w okresie tych minionych lat, gdy był prezesem, została rozbudowana szkoła, powstała przestronna hala sportowa dla dzieci, a także zbudowano zupełnie nowy budynek przedszkola, które wcześniej mieściło się w pomieszczeniach wynajmowanych od podmiotów zewnętrznych.

Członkowie SKT STO nr 59 zdecydowali również na ostatnim Walnym Zebraniu, że w skład nowego Zarządu Koła wejdą: Marzena Kosydor, Anna Stachowska oraz Katarzyna Bargieł-Wojdyła. Wszystkie wybrane osoby są rodzicami dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola.

W skład Komisji Rewizyjnej naszego organu prowadzącego weszli: Robert Gruszczyński, Tomasz Radziej i Edyta Elmerych – także rodzice.

Delegatem na Zjazd Krajowy STO została Marta Pilecka-Lalewicz, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych.

Nowym władzom SKT STO nr 59 w Lubinie serdecznie gratulujemy i życzymy tyle samo, albo i jeszcze więcej dobrych pomysłów  na rozwój obu społecznych placówek. Serdeczne podziękowania należą się samym uczestnikom Walnego Zebrania, szczególnie za zaufanie, którym obdarzając nowy Zarząd, wyrazili również akceptację dla dotychczasowej pracy dyrekcji obu placówek. Wyzwań przed dyrekcją, jak też kadrą szkoły i przedszkola jest naprawdę wiele, bo jak mówi przysłowie: Kto się nie rozwija, ten się cofa. Dzieci na pewno na nikogo czekać nie będą, a my – nauczyciele – musimy cały czas podążać za nimi!

(lama)