Czerwiec, 2015

now browsing by month

 

Słońce, woda i kiełbaski

Słońce, woda i kiełbaski

Martwiliśmy się niesamowicie. Będzie ładna pogoda, czy nie będzie? Czy nasze twarze rozpromieni słoneczny blask, czy w grymasie niezadowolenia wykrzywią je burzowe chmury? A jednak się udało! W ośrodku wypoczynkowym w Ogrodzisku słońce nie schodziło z nieba, rozgrzewając do czerwoności uśmiechnięte twarze dzieci, rodziców i nauczycieli ze Społecznego Przedszkola Montessori. Do zabawy przygrywała muzyka taneczna przygotowana przez pana dyrektora, a wzmocniona dzięki panu Pawłowi Gałczykowi, tacie Michała z grupy Niebieskiej. Dzięki pani Halinie Dudzic, mamie Tomka i Krzysia z grupy Złotej, przyjechał do nas strażacki wóz bojowy z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Lubinie (w tym miejscu dziękujemy również panu dyrektorowi Piotrowi Walczakowi). Wspaniałą niespodziankę przygotował dla nas pan Sergiusz Kurowski, tato Zuzy z grupy Zielonej, który przyjechał nad jezioro do Ogrodziska na błyszczącym chromem motorze marki Yamaha i wraz z panem Stanisławem (na klasycznym Suzuki z przyczepką) woził wokół wszystkich chętnych, podnosząc im – wedle życzenia – poziom adrenaliny.

W tak pięknych okolicznościach przyrody, pomiędzy jedną a drugą pachnącą grillem kiełbaską, nie mogło zabraknąć tradycyjnego meczu rugby. Po zażartym jak zwykle pojedynku, po hektolitrach przelanego potu, a czasem i krwi, mecz zakończył się wynikiem 9:6. Kto wygrał? A któż to może wiedzieć?! Zawodnicy – najsilniejsi tatusiowie z całej przedszkolnej społeczności – wymieszali się tak dokładnie, że ktokolwiek dziś przyznałby się do sukcesu, zwycięstwo będzie po jego stronie… Jako i po stronie dzieci, które na imprezie bawiły się najlepiej. Do zobaczenia za rok!

(lama)

Fot. Mariusz Lalewicz

Więcej zdjęć w dziale i FOTO oraz na: https://www.facebook.com/montessori.lubin?ref=hl

ZAPRASZAMY NA PIKNIK

Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na piknik rodzinny do ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Ogrodzisko (12 km od Lubina, droga prowadzi przez Krzeczyn Wielki i Górzycę). Zapewniamy kiełbaski z dodatkami, chlebek i wodę. A oprócz tego wiele atrakcji: m.in. odwiedzi nas wóz bojowy straży pożarnej oraz prawdziwi harlejowcy! Uprzejmie informujemy, że przedszkole będzie czynne do godz. 15.30.  Poniżej zamieściliśmy link do skopiowania. Po wklejeniu go w okienko wyszukiwarki przejdziemy do mapy – drogi dojazdu do Ogrodziska.

ogrodziska2

(lama)

https://www.google.pl/maps/dir/Montessori.+Spo%C5%82eczne+Przedszkole,+Henryka+Sienkiewicza+5,+Lubin/Ogrodzisko/@51.3986104,16.150502,12z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x470f6f65e9f29327:0x6e6c22d4c885def4!2m2!1d16.201881!2d51.396029!1m5!1m1!1s0x470f69b8d32aa07f:0xe6d03d8e06bbbef6!2m2!1d16.0539161!2d51.3667815

Pozdrowienia z Pogorzelicy

Pozdrowienia z Pogorzelicy

Pierwszy czerwcowy tydzień spędziliśmy w nadmorskiej Pogorzelicy. Lataliśmy niczym Batman w parku linowym, zwiedzaliśmy muzeum miniaturowych latarni w Niechorzu, jechaliśmy wąskotorową kolejką, płynęliśmy łodzią Wikingów po morzu, a także jedliśmy frytki, gofry i lody, jak również smażoną rybkę z… frytkami, goframi i lodami 🙂 Rano i wieczorem mieliśmy zajęcia. Programowe prowadziły panie Joanna Szczygieł i Weronika Słodyńska. Ponadprogramowe – sportowe – pani Monika Garboś z Manufaktury Fitnessu, prywatnie mama Aleksandra i Cypriana (dziękujemy!!!). Pogoda dopisała. Dwa ostatnie dni spędziliśmy leżąc plackiem na plaży i rozkoszując słońcem. Zapraszamy do naszych galerii: na tej stronie w dziale FOTO oraz na https://www.facebook.com/montessori.lubin?ref=hl.

(lama)