Marzec, 2015

now browsing by month

 

Króliczki, baranki i swojska rzeżucha

Króliczki, baranki i swojska rzeżucha

DSC_0015 (Kopiowanie)
Określanie gatunków ziół, własnoręczny wysiew rzeżuchy, rozwiązywanie wiosennej krzyżówki, a także ułożenie cyklu rozwojowego kury – oto zadania, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom tegorocznego kiermaszu wielkanocnego. A na stoiskach można było kupić między innymi zestawy świątecznych kartek, przygotowanych przez dzieci (takie do wysłania pocztą tradycyjną, a nie elektroniczną!), obrazy z wiosennymi motywami, ciasteczka w słoiczkach i wiele innych świątecznych gadżetów. Dochód z imprezy wyniósł ponad 1.300 zł. W dziale FOTO można obejrzeć więcej zdjęć z imprezy.

(lama)

Fot. Mariusz Lalewicz

Zapraszamy na kiermasz wielkanocny

kurki

Wstąp, obejrzyj, kup i spraw, że Twoje Święta będą jeszcze bardziej wiosenne, jeszcze bardziej kolorowe i jeszcze bardziej radosne. W najbliższy piątek 27 marca, o godz. 16.00 na sali gimnastycznej startuje coroczny kiermasz wielkanocny Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie, połączony z warsztatami plastycznymi dla dzieci i rodziców. Serdecznie zapraszamy!

(lama)

PS. Na zdjęciu fanty z roku ubiegłego.

Wiosna na kanapce

Wiosna na kanapce

(09) (Kopiowanie)
W pierwszy dzień astronomicznej wiosny uczniowie Społecznego Przedszkola Montessori ruszyli w miasto, życząc napotkanym przechodniom miłego dnia i częstując ich świeżutką, kolorową, wiosenną kanapką, przygotowaną bezpośrednio przed wyjściem. Kanapki cieszyły się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi, choć niektórzy… za sympatyczny gest chcieli nawet płacić 🙂 Uśmiechu na co dzień i słonecznej wiosny dla wszystkich!

(lama)

Fot. Mariusz Lalewicz
PS. Więcej zdjęć w dziale FOTO.

Calineczka na scenie w Montessori

IMG_0939

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru już 18 marca na scenie Społecznego Przedszkola Montessori gościć będą aktorzy łódzkiej Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki „aLeŻ Gustawie!” z przedstawieniem „Calineczka”. Calineczka to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Uczniowie naszego przedszkola zobaczą jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Kolorowy świat barwnych bohaterów już w najbliższą środę na scenie Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie. Tekst bajki: Ewa Gałat, reżyseria: zespołowa, scenografia: Anna Zadęcka, muzyka: Marcin Truszczyński, dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałata, Robert Gałat.

(lama)

Fot. Archiwum „aLeŻ Gustawie!”

 

Tabbouleh z Bliskiego Wschodu

Fot. Mariusz Lalewicz

Tabbouleh z Bliskiego Wschodu

DSC_0277 (Kopiowanie)Tabbouleh (wym. tabule) to libańska odmiana sałatki warzywnej z pomidorów i kuskus z dodatkiem cebuli, czosnku, ogórka i czerwonej papryki. Smak i aromat sałatki tabbouleh wzbogacony jest miętą, cytryną, natką pietruszki, ewentualnie także orzeszkami piniowymi. Wersję bez czosnku i papryki przyrządziły dzieci z naszego przedszkola na ostatnich warsztatach kulinarnych. Co ciekawe, podczas degustacji pojawiały się głosy, że libańska potrawa jest pyszna, że muszą dać mamie przepis i że koniecznie chcą jeść taką sałatkę codziennie!

Po szczegółowy przepis zapraszamy do pani Weroniki Słodyńskiej z Grupy Złotej, która tym razem była pomysłodawczynią tematu warsztatów. Tabbouleh, jako najprawdopodobniej jedną z najbardziej popularnych bliskowschodnich sałatek, możemy serwować zarówno jako dodatek do dań głównych, ale też jako danie samodzielne. Można ją oczywiście modyfikować na wiele sposobów. Znane są bowiem tabbouleh z kurczakiem, tuńczykiem, z cieciorką, z owocem granatu itp. Smacznego!

(lama)

Fot. Mariusz Lalewicz, więcej zdjęć w dziale: FOTO