Luty, 2015

now browsing by month

 

Cicha podróż – dzieci rodzicom

To kolejna tego rodzaju impreza, podczas której dzieci, uczniowie naszego przedszkola, bawią się razem ze swoimi rodzicami, prezentując im pomoce dydaktyczne, jakimi posługują się na co dzień, podczas pracy własnej. Poza tym, że rodzice mogą poznać nowe dla siebie, czasami nawet fascynujące zabawki edukacyjne, dzięki którym w przedszkolu piszemy, liczymy, albo poznajemy świat, to naocznie mogą sprawdzić, w jakim stopniu ich pociechy rozwinęły się od ostatniego razu, ile nowych umiejętności zdołały opanować. Krótki fotoreportaż z cichej podróży, przygotowanej przez dzieci można obejrzeć w dziale FOTO.

(lama)

Cicha podróż – dzieci rodzicom

Nauczę cię, mamo, jak się wiąże sznurówki…

(11)W najbliższą środę, tj. 16 lutego, zapraszamy wszystkich rodziców na zajęcia edukacyjne przygotowane dla nich przez… uczniów Społecznego Przedszkola Montessori, którzy tego dnia zamienią się w Waszych nauczycieli! Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji obejrzeć lekcji trójstopniowej, nie potrafisz dodawać za pomocą banku i złotych pereł, masz problemy z odróżnieniem wątroby od nerek, nigdy nie słyszałeś o linii czasu, albo po prostu nie pamiętasz, jak zawiązać sznurówkę – przyjdź koniecznie i sprawdź wiedzę i umiejętności swojego dziecka. Początek „cichej podróży” z udziałem wychowanków przedszkola o godz. 16.00. Prosimy, aby rodzice, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą wziąć udziału w środowej imprezie, odebrali dzieci do godz. 15.45, ponieważ dzieci mogą się poczuć zawiedzione, jeżeli ich mamy lub taty nie będzie po rozpoczęciu „cichej podróży”, a one pozostaną same, jednocześnie obserwując jak ich koledzy bawią się ze swoimi rodzicami.

(lama)

PS. Na zdjęciu: Zajęcia z roku ubiegłego. Natasza Ogrodnik, dziś uczennica szkolnej klasy Montessori w Zespole Szkół Społecznych w Lubinie, uczy swoją mamę techniki tkania materiału.

Dla Babci i Dziadka

Fot. M. Lalewicz

Dla Babci i Dziadka

DSC_0142 (Kopiowanie)

Występy artystyczne, wierszyki i piosenki, a także pyszne makowe ciasteczka przygotowane własnoręcznie i upieczone przez dzieci – oto niespodzianki jakie ofiarowały przedszkolaki swoim Babciom i Dziadkom. Podczas występów było dużo śmiechu i braw, ale nie zabrakło również łez wzruszenia. Wszystkim najukochańszym Babciom i Dziadkom zdrowia i zadowolenia z każdego dnia życzą ich Wnuczki i Wnukowie!

(lama)

Fot. M. Lalewicz

PS. Więcej zdjęć w dziel FOTO oraz na: https://www.facebook.com/montessori.lubin