Grudzień, 2014

now browsing by month

 

RODZICE DZIECIOM – JASEŁKA 2014

RODZICE DZIECIOM – JASEŁKA 2014

DSC_0082 (Kopiowanie)

Więcej zdjęć w dziale FOTO.

Jasełka 2014

Odwiedziny Świętego Mikołaja

Barbórka na roboczo

Barbórka na roboczo

W dniu Świętej Barbary – patronki górników, nasze przedszkole odwiedził prawdziwy górnik! Tym razem nieco inaczej niż do tej pory bywało, bo zamiast czarnego galowego stroju, ubrany był na roboczo, jakby dopiero co wyjechał z kopalni na powierzchnię. Dzięki filmom, które nakręcił na dole, dzieci mogły odbyć wirtualną wycieczkę poprzez ciemne kopalniane korytarze, a także zapoznać z procesem wydobycia rudy miedzi. Aby urealnić wycieczkę, dzieci otrzymały maski przeciwpyłowe, górnicze okulary, a także… cały worek przepysznych krówek. Najbardziej (zwłaszcza chłopcom) podobały się pracujące pod ziemią ogromne maszyny. Szczęść Boże Górniczej Braci! Tyle wyjazdów, ile zjazdów!

(lama)

PS. Słowa podziękowania kierujemy dla pana Pawła Powązki, taty Kuby z grupy Złotej, za przygotowanie wspaniałej niespodzianki dla dzieci.

PS2. Więcej zdjęć w dziale i FOTO i na Facebooku.

Bento – palce lizać!

Bento – palce lizać!

Moda na zdrowe japońskie jedzenie przywędrowała również do naszego przedszkola. Ten rodzaj ślicznie ozdobionego posiłku na bazie ryżu i warzyw (w oryginale także z rybą) rodem z Krainy Kwitnącej Wiśni, dla dzieci okazał się autentycznym hitem dnia. Nie było nawet jednej osoby, której nie posmakowałoby własnoręcznie przygotowane bento. Nawet ci, którzy do tej pory nie przepadali za sałatą, chętnie z niej korzystali podczas tworzenia swojego dzieła na talerzu, a potem zajadali się nią ze smakiem! Najczęstszym widokiem na dzisiejszych warsztatach kulinarnych był więc widok… nieprzerwanie oblizywanych palców.

(lama)

Fot. M. Lalewicz

PS. Więcej zdjęć w dziale FOTO oraz na: https://www.facebook.com/montessori.lubin

Andrzejkowo

Andrzejkowo

Która z dziewczynek jako pierwsza wyjdzie za mąż, który z chłopców pierwszy się ożeni? Jak będzie miała na imię wybranka serca, jak będzie miał na imię ukochany? Kim zostanę w przyszłości, co oznacza wylosowany przez mnie kolor niebieski? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukały dzieci podczas tegorocznych andrzejkowych wróżb oraz tradycyjnego lania wosku. Uśmiech, który zagościł na dziecięcych twarzach nie opuszczał ich do końca dnia. Na zabawie przy dźwiękach muzyki bawiono się bez opamiętania 🙂

(lama)

Fot. M. Lalewicz

PS. Więcej zdjęć w dziale FOTO i na naszej stronie na Facebooku.