Listopad, 2014

now browsing by month

 

Przedszkole koktajlami płynące

Przedszkole koktajlami płynące

W ramach warsztatów kulinarnych dzieci z naszego przedszkola przygotowywały tym razem koktajle na bazie mleka, bananów i truskawek i cukru waniliowego. Niektórzy, jak na prawdziwych artystów kuchni przystało, zapragnęli zaeksperymentować i dosypać do koktajli… soli. Sól w krótkim czasie udało nam się odnaleźć w zapasach stołówkowych. Okazało się, że słodki z natury mleczny koktajl, po dodaniu szczypty soli, zasmakował eksperymentatorom jeszcze bardziej. A jeżeli nawet nie zasmakował… to nikt się do tego nie przyznał.

(lama)

PS. W dziale FOTO i na naszej stronie Facebooku można obejrzeć zdjęcia z zajęć.

Voice of Montessori

festial (Kopiowanie)

Trwają przygotowania do tegorocznego festiwalu piosenki dziecięcej. Żeby wziąć w nim udział wystarczy się zapisać! Na drzwiach każdej grupy zostały wywieszone kartki. Przy każdej kartce wisi również długopis. Dziecko może wybrać dowolną piosenkę jaką poznało w domu, przedszkolu, u babci czy w telewizji. Może się również nauczyć zupełnie nowej, a z pomocą rodziców opracować ciekawy układ sceniczny, a nawet pasujący do piosenki wystrzałowy strój. Festiwal już najbliższą środę, 19 listopada, czasu więc nie zostało zbyt wiele. Voice of Montessori czas zaczynać!

(lama)

PS. Na zdjęciu słynna piosenkarka Nina, która wystąpiła w roku ubiegłym.

Strachy na Halloween

Trzy filmy z serii „Gdzie jesteś Scooby Doo”, a także konkursy dla dzieci i dorosłych – tak wyglądał wieczór halloweenowy w naszym przedszkolu. A oto fotorelacja z imprezy.