Wrzesień, 2014

now browsing by month

 

Przed końcem tygodnia :)

Kot w butach

(6)

W przedszkolu gościł teatrzyk MAG, który przygotował dla naszych dzieci przedstawienie pt. „Kot w butach”. Mali widzowie z zapartym tchem śledzili losy najsłynniejszego kota na świecie, który postanowił uratować swojego pana przed biedą. Atrakcją dla rodziców będzie możliwość zakupu kalendarzyków i zdjęć, które zostały wykonane specjalnie dla dzieci. O tym, kiedy będą dostępne poinformujemy na ogłoszeniach w przedszkolu.

(lama)

PS. Więcej zdjęć na naszej stronie na Facebooku.

Przy ognisku płynie pieśń

Przy ognisku płynie pieśń

(33)

Jesienny piknik rodzinny w Społecznym Przedszkolu Montessori, który w tym roku zbiegł się z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka udał się doskonale dzięki licznie przybyłej montessoriańskiej rodzinie oraz… pogodzie. Wszystkie prognozy mówiły o deszczu i burzach, tymczasem lubińskie Lotnisko jakby ktoś zaczarował – świeciło słońce, było ciepło, radośnie i rodzinnie. Bohaterem był oczywiście ziemniak, o którym dzieci zaśpiewały specjalnie przygotowaną piosenkę i który – jako kulinarny hit popołudnia – okazał się najliczniej reprezentowaną ogniskową potrawą. Drugie miejsce zajęła naturalnie wszechobecna kiełbaska, czasem aż chrzęszcząca w zębach, upalona niemal na węgiel, albo odwrotnie – ta ledwo polizana przez jęzory płomieni, za to natychmiastowo skonfrontowana z burczącym brzuchem i zjedzona z równym smakiem jak poprzedniczka. W ogniskowym menu nie zabrakło też pachnących dymem, skwierczących jabłuszek. Jaka szkoda, że nikt nie pomyślał o cynamonie…

(lama)

PS. Zdjęcia z pikniku można oglądać w dziale FOTO, jak również na naszej stronie na Facebooku.

Praca własna w grupie Niebieskiej

Praca własna w grupie Złotej

Pierwsze urodziny po montessoriańsku

Pierwsze urodziny po montessoriańsku

(12)

Helenka właśnie skończyła trzy latka. Z tej okazji po raz pierwszy w przedszkolu ma okazję uczestniczyć w tradycyjnych montessoriańskich obchodach swojego święta. Przyniosła ze sobą zdjęcia z okresu, kiedy była dużo mniejsza, aby dzieci mogły obejrzeć, jak kiedyś wyglądała. Zdmuchując świeczkę pomyślała o swoim największym marzeniu. Jakim? Nie zdradziła. Po uroczystości dzieci przygotowały dla niej laurki, rysując na nich zwierzęta, o które poprosiła Halenka. Sto lat!

(lama)

PS. Więcej zdjęć w dziale FOTO.

Święto pieczonego ziemniaka

pyrka

Na coroczną imprezę integracyjną, którego najważniejszym bohaterem jet pieczony w ognisku ziemniak (zwany gdzie indziej kartoflem, pyrą, grulą, bulwą, komperą, a nawet barabolą – uff!) zapraszamy w najbliższą sobotę, 20 września, na lubińskie Lotnisko. Czekamy na Was o godz. 15.00. Chętnych tatusiów zapraszamy wcześniej (od 14.00) do pomocy w przygotowaniu drewna. Tym, co umieją grać zalecamy zabranie gitar. Tym, którzy nie umieją proponujemy przyspieszoną naukę śpiewu z własnymi dziećmi. Cudownej zabawy!

(lama)

A wszystko tu takie nowe

Nowy rok szkolny wystartował z impetem. Jak co roku musimy zmierzyć się z nowymi CUDAMI, które ruszają się niezwykle szybko, płaczą niezwykle głośno i pragnęłyby ze wszystkich sił, robić to, co zechcą. Starsze dzieci już wiedzą, że z powodzeniem właśnie tak mogą postępować, byleby nie przekraczać zasad. A maluchy… jeszcze nie do końca te zasady rozumieją. W ciągu najbliższych tygodni i miesięcy przedszkole Montessori i uporządkowane otoczenie w każdej klasie staną się ich codziennością, rutyną zapewniająca poczucie bezpieczeństwa. Wtedy rozpocznie czas ich właściwej pracy, służącej ich naturalnemu rozwojowi zarówno pod względem edukacyjnym, jak i wychowawczym. Zapraszamy do oglądania i komentowania zdjęć z pracy własnej dzieci z naszego przedszkola na stronie: https://www.facebook.com/montessori.lubin. Wystarczy kliknąć link FACEBOOK, znajdujący na naszej stronie.

(lama)

DSC_0108 (Kopiowanie)