Czerwiec, 2014

now browsing by month

 

Dzieci uczą rodziców

Fot. Mariusz Lalewicz

Dzieci uczą rodziców

 

To nie prima aprilis! Nauka rzeczywiście może być świetną zabawą! Zwłaszcza, jeżeli w roli uczniów występują rodzice, a w rolę nauczycieli wcielają się ich własne dzieci. W Społecznym Przedszkolu Montessori w Lubinie tak się czasem dziwnie dzieje…

(lama)

PS. Więcej zdjęć w dziale FOTO.

Fot. Mariusz Lalewicz

Powitanie lata na sportowo

Harcerskie podchody oraz zawody sportowe zwieńczone tradycyjnym meczem rugby – taki był przebieg ostatniego pikniku rodzinnego na powitanie lata i wakacji. Do oglądania zdjęć zapraszamy na dziale FOTO.

(lama)

Fot. Katarzyna Błachut

Powitanie lata na sportowo

Zdjęcia: Katarzyna Błachut

 

FESTYN NA POWITANIE LATA

Ze względu na średnio pewną pogodę, lato witamy dzisiaj (w czwartek 26. czerwca) na SALI GIMNASTYCZNEJ! Właśnie w tej chwili dzieci wraz z nauczycielami przygotowują dla Państwa niezwykłe niespodzianki! Przyjdźcie, zobaczcie i koniecznie zabierzcie ze sobą obuwie sportowe! Początek imprezy o godz. 16.oo. Zapraszamy!

(lama)

 

Absolwenci nie chcą spać, czyli zielona noc

Fot. Katarzyna Błachut, Mariusz Lalewicz

Absolwenci nie chcą spać, czyli zielona noc

Co było najfajniejsze na zielonej nocy absolwentów Społecznego Przedszkola Montessori? Wspinaczka, poszukiwanie i rozwiązywanie zadań, bajka i kiełbaski – odpowiadają zgodnym chórem dzieci opuszczające w tym roku mury przedszkola. Rozwiązywanie zadań, które najpierw, ukryte w specjalnych pakunkach, trzeba było odnaleźć w splątanych korytarzach przedszkolnych oraz szkolnych, a potem samodzielnie przeczytać tekst i na końcu wykonać zawarte w pakunku polecenie – to była „łatwizna”. Bez jakichkolwiek uprzedzeń dzieci podeszły również do wyzwania nie lada – wspinaczki na lubińskim „kielichu”. O nasze bezpieczeństwo dbali członkowie lubińskiego Stowarzyszenia Miłośników Gór. Wiele dzieci swoimi wyczynami zaskoczyło nawet profesjonalistów, nie mówiąc o szeroko otwartych z podziwu ustach pań nauczycielek i dyrektora. Nic dziwnego, do tego wyzwania dzieci podeszły wzmocnione wcześniej gorącymi kiełbaskami prosto z grilla. Na koniec mycie i bajka – „W 80 dni dookoła świata”. Przy tak fascynujących przygodach, jakie przeżywał Fileas Fogg naprawdę trudno było zasnąć. Zwłaszcza, że to pierwsza samotna (bez rodziców) noc poza domem. Ale co to będą za wspomnienia!

(lama)

Fot. Katarzyna Błachut

PS. Więcej zdjęć z imprezy można obejrzeć w dziale FOTO.

Zakończenie roku szkolnego

Już w najbliższy piątek, o godz. 10.00 w Centrum Kultury „Muza” żegnamy absolwentów Społecznego Przedszkola Montessori i oficjalną uroczystością kończymy rok szkolny. Z tej okazji zapraszamy wszystkich rodziców i członków rodziny na wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez dzieci, a także na premierowy pokaz najnowszego filmu o przedszkolu „007 Live and let live in Montessori” o przygodach agenta Bonda i… oczywiście o życiu naszego „dziecięcego domu”.

Mariusz Lalewicz

POZDROWIENIA ZNAD BAŁTYKU :)

Fot. M. Lalewicz

POGORZELICA 2014 – część 4

Fot. Mariusz Lalewicz