Maj, 2014

now browsing by month

 

Pod meksykańskim sombrero

Fot. M. Lalewicz

Pod meksykańskim sombrero

Na zajęciach z wychowania kosmicznego dzieci z Grupy Złotej przerabiają aktualnie kolejne państwo Ameryki Północnej – Meksyk. Z czym najbardziej kojarzy się ten kraj? Oczywiście z fasolą, tacos i słynnym kapeluszem sombrero. I właśnie to oryginalne nakrycie głowy stało się przedmiotem pracy, którą można obserwować na prezentowanych zdjęciach.

(lama)

Fot. M. Lalewicz

PS. Więcej zdjęć w dziale FOTO.

Sadzimy kwiaty i warzywa

Fot. M. Lalewicz, K. Błachut

Sadzimy kwiaty i warzywa

Bazylia, oregano, jarmuż, a także słoneczne aksamitki znalazły swoje miejsce jako pierwsze rośliny w przedszkolnym ogródku. Dzieci kopały, grabiły, siały i sadziły. Na efekty tej pracy trzeba będzie trochę poczekać, ale  – miejmy nadzieję – plon będzie obfity.

(lama)

PS. Więcej zdjęć w dziale FOTO.

 

Melpomena po angielsku

Fot. (lama)

Melpomena po angielsku

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu kukiełkowym, które pod kierownictwem pani Justyny Jugo przygotowały dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej. Wszystkie postacie mówiły w języku angielskim, czym wzbudziły jeszcze większe zainteresowanie widzów. Gratulujemy udanego spektaklu i dziękujemy!

(lama)

Fot. M. Lalewicz

PS. Więcej zdjęć w dziale FOTO.

Pikinik odwołany

Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne piątkowy piknik rodzinny zostaje odwołany. O jego dalszych losach poinformujemy po powrocie z zielonego przedszkola.

Mariusz Lalewicz

 

Wyprawa do wioski indiańskiej

Fot. Mariusz Lalewicz

Jedziemy do wioski indiańskiej

Wycieczka do wioski indiańskiej „Wokini” w Ostaszowie nieopodal Przemkowa (wtorek, 20 maja) i spotkanie z „prawdziwymi” Indianami z plemienia Lakota będzie z pewnością najbardziej atrakcyjnym punktem programu edukacji naszych dzieci przy omawianiu Ameryki Północnej, kolejnego z kontynentów w ramach realizacji programu wychowania kosmicznego. Ponieważ wyjeżdżamy wcześnie rano, a autobusy nie będą mogły na nikogo czekać, prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola najpóźniej do godziny 8.00. Prosimy także, aby dzieci były po śniadaniu, gdyż pierwszy posiłek planujemy dopiero po przyjeździe na miejsce. Życzymy miłych wrażeń!

(lama)

Zebranie rodziców

Zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku szkolnym planowe zebranie rodziców, które odbędzie się w dniu 22 maja br. (czwartek) o godz. 18.00 na sali gimnastycznej. W programie m.in. omówienie zarysu programowego na rok przyszły, a także istotne i aktualne informacje. Zaraz po zebraniu zapraszamy na spotkanie organizacyjne uczestników wyjazdu na „zielone przedszkole”.

Mariusz Lalewicz