Marzec, 2014

now browsing by month

 

Miłej wiosny!

Fot. Ewa Pater

Miłej wiosny!

Najpierw był projekt, który wykonywaliśmy w klasie podczas pracy własnej, a potem spacer ulicami miasta, podczas którego wręczaliśmy przypadkowo spotkanym przechodniom śliczne kartki z biedronką. Każdemu obdarowanemu życzyliśmy miłej wiosny! Więcej zdjęć w dziale FOTO.

(lama)

Fot. Mariusz Lalewicz

Wiosna w stylu Bollywood

Fot. Mariusz lalewicz

Wiosna w stylu Bollywood

Dzieci z grupy niebieskiej powitały wiosnę po hindusku, bawiąc się do najpiękniejszych piosenek wprost z filmów wyprodukowanych w słynnych wytwórniach  Bollywoodu. W dziale FOTO możemy oglądać ich szalone hinduskie tańce i podziwiać kolorowe hinduskie stroje.

(lama)

Fot. Mariusz Lalewicz

Dzień Świętego Patryka

Fot. Mariusz lalewicz

Dzień Świętego Patryka

Z okazji Dnia Świętego Patryka panie anglistki Joanna Chrząstowska-Ekiert oraz Justyna Jugo z Zespołu Szkół Społecznych przygotowały dla dzieci specjalne zajęcia poświęcone temu słynnemu irlandzkiemu świętu. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Głównym symbolem święta jest shamrock(trójlistna koniczyna), która jest także jednym z symboli związanych tradycyjnie z Irlandią. Według legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat o Trójcy Świętej. Nie mogli oni zrozumieć, jak to jest możliwe, że są Trzy Osoby Boskie, a jednocześnie są one jednym Bogiem.

Fotografie z zajęć można oglądać w dziale FOTO.

(lama)

Warsztaty z Natalią Minge

Już w najbliższą sobotę, 22 marca w naszym przedszkolu gościć będzie Natalia Minge, psycholog, autorka warsztatów dla dzieci i dorosłych oraz książek o charakterze poradnikowym m.in. bestseleru dla rodziców napisanego wraz z mężem „Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka”. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach. Początek zajęć w pierwszej grupie o godz. 11.00, zaś w drugiej o 14.00. Najważniejsze tematy, jakie będą poruszane to m.in.: skuteczna komunikacja rodziców z dziećmi, bezkrwawe rozwiązywanie problemów między rodzeństwem, rozmowy z dziećmi na trudne (dla dorosłych) tematy i wiele innych. Zajęcia zaplanowaliśmy w sali nr 14 w części szkolnej. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie „Razem dla Montessori” oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Wszystkie miejsca są już zarezerwowane.

(lama)

Metodą Shantala

Fot. Ewa Pater

Metodą Shantala

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci, wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique Leboyer. Wielką popularnością cieszy się w USA i Kanadzie. W Europie masowanie dzieci jest szczególnie popularne w Holandii, skąd praktyka ta została sprowadzona do Polski. Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na matkę czy inną osobę wykonującą masaż. Ten rodzaj masażu każdy może wykonywać z łatwością. Niektóre jego techniki pokazała nam ostatnio mama Cypriana i Aleksandra, która zorganizowała zajęcia w grupie Zielonej, będące dopełnieniem pracy grupy w zakresie wychowania kosmicznego na temat Indii. Dzieci były zachwycone metodą i z radością wykonywały sobie wzajemnie masaż rąk i twarzy. Serdecznie dziękujemy pani Monice! Zdjęcia z zajęć można oglądać w dziale FOTO.

(lama)

Fot. Ewa Pater

Pozdrowienia z olimpiady w Soczi

Sześć medali, w tym cztery złote , jeden srebrny i jeden brązowy – to dorobek polskiej reprezentacji na rozegranych w tym roku Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Natalia Czerwonka, wicemistrzyni olimpijska w biegu pościgowym kobiet, na co dzień reprezentująca klub Cuprum Lubin, prosto z olimpiady w Soczi przesłała pozdrowienia dla naszego przedszkola, a w szczególności dla Oliwiera i Wiktora z grupy Niebieskiej. Na pocztówce podpisał się także pogromca Holendra Koena Verweija, złoty medalista wyścigu na 1.500 metrów mężczyzn Zbigniew Bródka oraz masażysta polskiej reprezentacji łyżwiarskiej Arkadiusz Skoneczny. Pani Natalii i pozostałym olimpijczykom dziękujemy za pamięć o naszym przedszkolu w tych pełnych emocji chwilach, których byliśmy świadkami oglądając sportowe zmagania przed telewizorami. Wszystkim życzymy jeszcze wielu sukcesów w przyszłości i… serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego przedszkola 🙂

(lama)