Marzec, 2014

now browsing by month

 

Miłej wiosny!

Fot. Ewa Pater

Miłej wiosny!

Najpierw był projekt, który wykonywaliśmy w klasie podczas pracy własnej, a potem spacer ulicami miasta, podczas którego wręczaliśmy przypadkowo spotkanym przechodniom śliczne kartki z biedronką. Każdemu obdarowanemu życzyliśmy miłej wiosny! Więcej zdjęć w dziale FOTO.

(lama)

Fot. Mariusz Lalewicz

Wiosna w stylu Bollywood

Fot. Mariusz lalewicz

Wiosna w stylu Bollywood

Dzieci z grupy niebieskiej powitały wiosnę po hindusku, bawiąc się do najpiękniejszych piosenek wprost z filmów wyprodukowanych w słynnych wytwórniach  Bollywoodu. W dziale FOTO możemy oglądać ich szalone hinduskie tańce i podziwiać kolorowe hinduskie stroje.

(lama)

Fot. Mariusz Lalewicz

Dzień Świętego Patryka

Fot. Mariusz lalewicz

Dzień Świętego Patryka

Irish_clover

Z okazji Dnia Świętego Patryka panie anglistki Joanna Chrząstowska-Ekiert oraz Justyna Jugo z Zespołu Szkół Społecznych przygotowały dla dzieci specjalne zajęcia poświęcone temu słynnemu irlandzkiemu świętu. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Głównym symbolem święta jest shamrock(trójlistna koniczyna), która jest także jednym z symboli związanych tradycyjnie z Irlandią. Według legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat o Trójcy Świętej. Nie mogli oni zrozumieć, jak to jest możliwe, że są Trzy Osoby Boskie, a jednocześnie są one jednym Bogiem.

Fotografie z zajęć można oglądać w dziale FOTO.

(lama)

Warsztaty z Natalią Minge

psycholog_minge

Już w najbliższą sobotę, 22 marca w naszym przedszkolu gościć będzie Natalia Minge, psycholog, autorka warsztatów dla dzieci i dorosłych oraz książek o charakterze poradnikowym m.in. bestseleru dla rodziców napisanego wraz z mężem „Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka”. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach. Początek zajęć w pierwszej grupie o godz. 11.00, zaś w drugiej o 14.00. Najważniejsze tematy, jakie będą poruszane to m.in.: skuteczna komunikacja rodziców z dziećmi, bezkrwawe rozwiązywanie problemów między rodzeństwem, rozmowy z dziećmi na trudne (dla dorosłych) tematy i wiele innych. Zajęcia zaplanowaliśmy w sali nr 14 w części szkolnej. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie „Razem dla Montessori” oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Wszystkie miejsca są już zarezerwowane.

(lama)

Metodą Shantala

Fot. Ewa Pater

Metodą Shantala

ikona wpisu [1024x768]

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci, wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique Leboyer. Wielką popularnością cieszy się w USA i Kanadzie. W Europie masowanie dzieci jest szczególnie popularne w Holandii, skąd praktyka ta została sprowadzona do Polski. Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na matkę czy inną osobę wykonującą masaż. Ten rodzaj masażu każdy może wykonywać z łatwością. Niektóre jego techniki pokazała nam ostatnio mama Cypriana i Aleksandra, która zorganizowała zajęcia w grupie Zielonej, będące dopełnieniem pracy grupy w zakresie wychowania kosmicznego na temat Indii. Dzieci były zachwycone metodą i z radością wykonywały sobie wzajemnie masaż rąk i twarzy. Serdecznie dziękujemy pani Monice! Zdjęcia z zajęć można oglądać w dziale FOTO.

(lama)

Fot. Ewa Pater

Pozdrowienia z olimpiady w Soczi

Sześć medali, w tym cztery złote , jeden srebrny i jeden brązowy – to dorobek polskiej reprezentacji na rozegranych w tym roku Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Natalia Czerwonka, wicemistrzyni olimpijska w biegu pościgowym kobiet, na co dzień reprezentująca klub Cuprum Lubin, prosto z olimpiady w Soczi przesłała pozdrowienia dla naszego przedszkola, a w szczególności dla Oliwiera i Wiktora z grupy Niebieskiej. Na pocztówce podpisał się także pogromca Holendra Koena Verweija, złoty medalista wyścigu na 1.500 metrów mężczyzn Zbigniew Bródka oraz masażysta polskiej reprezentacji łyżwiarskiej Arkadiusz Skoneczny. Pani Natalii i pozostałym olimpijczykom dziękujemy za pamięć o naszym przedszkolu w tych pełnych emocji chwilach, których byliśmy świadkami oglądając sportowe zmagania przed telewizorami. Wszystkim życzymy jeszcze wielu sukcesów w przyszłości i… serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego przedszkola :)

(lama)