Styczeń, 2014

now browsing by month

 

WALENTYNKI 2014

Walentynkowy wieczór filmowy nadchodzi szybkim i romantycznym krokiem! Najbardziej gorąca impreza w roku, przeznaczona dla rodziców, nauczycieli i przyjaciół Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie startuje w piątek 14 lutego o godz. 19.00.

W wyniku przeprowadzonej w przedszkolu subiektywnej ankiety, wybraliśmy w tym roku dwa filmy: „To właśnie miłość”, komedię romantyczną w reżyserii Richarda Curtisa oraz „Dzień świstaka”, kultowe już dzieło Harolda Ramisa z Billem Murayem i Andie McDowell.

Na pierwszy film składa się 10 mini opowieści o miłości. M.in. zobaczymy opowieść o premierze zakochującym się od pierwszego wejrzenia w jednej z pracownic swojego biura (w tej roli Hugh Grant), o pisarzu uciekającym na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce i odnajdującym nad brzegiem jeziora nową miłość, a także o zamężnej kobiecie podejrzewającej, że mąż… wymyka jej się z rąk.

Drugi film to historia zgorzkniałego prezentera pogody, Phila (w tej roli Bill Murray), który wyjeżdża do miasteczka Punxsutawney w Pensylwanii, żeby relacjonować coroczne Święto Świstaka, przepowiadające (lub nie) nadejście wiosny. Wieczorem w pensjonacie dochodzi do wniosku, że to najgorszy dzień w jego życiu. Kiedy budzi się następnego ranka, z przerażeniem stwierdza, że znów jest 2 lutego. Dla Phila czas stanął w miejscu i musi przeżywać wciąż to samo…

Na walentynkowy wieczór filmowy zabierzcie, kocyki, poduszki, jak też dowolnego jadła i napitku pod dostatkiem, aby i z innymi podzielić się było można. Organizator zaś zapewnia ze swojej strony same niespodzianki (w tym walentynkowy test dla zakochanych i miłosna pizza)!

Bilet wstępu – jak zwykle 20 zł od osoby. Bilety dostępne w sekretariacie, a po południu u nauczycieli. Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy!

 

Dzień Babci i Dziadka w Grupie Niebieskiej

Fot. Mariusz Lalewicz

Dzień Babci i Dziadka w Grupie Zielonej

Fot. Mariusz Lalewicz

Dzień Babci i Dziadka w Grupie Żółtej

 

PROSIMY!

Drodzy Państwo, nadszedł okres rozliczeń z urzędem skarbowym. Wprawdzie do końca mamy jeszcze trochę czasu, ale już dziś zwracamy się do Państwa z uprzejmą, ogromną, gorącą prośbą o przekazanie darowizny w postaci 1% rocznego odpisu podatkowego  na nasz organ prowadzący, czyli Społeczne Towarzystwo Oświatowe Samodzielne Koło Terenowe nr 59 w Lubinie.  Wniosek o przekazanie 1 % podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego. Numer naszego KRS – 0000150212.

W tym roku zbieramy fundusze na zakup do przedszkola nowych, niezwykle ważnych z punktu widzenia edukacji montessoriańskiej pomocy dydaktycznych. Wśród planów zakupowych znajdują się m.in. komplety map geograficznych ze wszystkimi kontynentami świata, nowe pomoce matematyczne i sensoryczne. Pomoce można oglądać na stronach www.alezabawki.co oraz topic.com.pl.

Serdecznie dziękuję w imieniu dzieci i nauczycieli za dar serca!

Mariusz Lalewicz

Wszystkiego najlepszego!

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka od najwspanialszych, jedynych i niepowtarzalnych Waszych Wnuczek i Wnuków: najpiękniejsze życzenia na każdą minutę każdej godziny, każdego tygodnia w miesiącu!  Kochamy Was z całej siły! Dziękujemy Wam za wszystkie chwile, które nam poświęciliście, za gorącą herbatę, kiedy byliśmy chorzy i za wyrozumiałość, gdy rozbiliśmy waszą ukochaną filiżankę. Bądźcie z nami na zawsze!

Wasze Wnuki

PS. Występ okolicznościowy dla Babć i Dziadków: Grupa Zielona: 21 stycznia (wtorek), godz. 16.00, Grupa Żółta: 23 stycznia (czwartek), godz. 16.00, Grupa Niebieska: 24 stycznia (piątek), godz. 15.15 .

Jedziemy do Pogorzelicy

W najbliższą środę, tj. 15 stycznia br. o godz. 18.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Społecznych odbędzie się zebranie rodziców przedszkola. Jednym z tematów będzie zaplanowany na czerwiec tego roku wyjazd na zielone przedszkole nad Bałtyk. Tym razem jako cel naszej wyprawy wybraliśmy Pogorzelicę i ośrodek „Komandor”. Każda rodzina otrzyma własny domek kempingowy, wyposażony w łazienkę, a także ogrzewany. W miarę możliwości prosimy sprawdzić ofertę w Internecie (www.owkomandor.pl) i podjąć decyzję do środy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, a na zebraniu będziemy zbierać zapisy.

Mariusz Lalewicz

 

JASEŁKA 2013

Fot. Tomasz Morawski

JASEŁKA 2013

Przedstawienie jasełkowe tradycyjnie przygotowane przez rodziców Przedszkola Montessori w Lubinie to kulminacyjny punkt każdego roku. Tego wieczora serca całej przedszkolnej społeczności biją szybciej, grzejąc się w blasku świec i choinkowych lampek. Chyba każdemu udziela się magiczny nastrój, a zmysły stają się bardziej wrażliwe – na zapach świeżej choinki, ale i… na bliźniego.

„Nie było miejsca dla ciebie” – taki tytuł nosiła tegoroczna, niezwykle ambitna inscenizacja, która zmusiła widzów (zarówno dzieci jak i dorosłych) do refleksji, zastanowienia się nad sobą, światem i rządzącymi nim mechanizmami.  Tym, którzy potrafili wygospodarować odrobinę czasu i przychodząc na jasełkowe przedstawienie chociaż na chwilę zechcieli odpocząć od ciężkiej pracy, przedświątecznej bieganiny, kupowania prezentów, napełniania lodówek – należą się serdeczne słowa podziękowania. Największe od ich własnych dzieci! Tym, którzy podjęli trud osobistego zaangażowania się w występ, należą się szczególnie serdeczne słowa podziękowania. Także od ich własnych dzieci! Nauczycielkom, które poświęcając wiele godzin swojego wolnego czasu przychodziły wieczorami na próby, przygotowywały scenografię, reżyserowały, załatwiały i przywoziły sprzęt oświetleniowy – należą się słowa podziękowania od dyrekcji. Wszyscy zaś ci, którzy tak wzorowo wykonali wobec swoich dzieci ten jakże ważny w przedświątecznym okresie gest podzielenia się samym sobą, powinni też najmocniej podziękować za to… samym sobie!

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Niech duch miłości, wolności i pokoju towarzyszy Wam każdego dnia, a myśl dr Marii Montessori nigdy Was nie opuszcza.

Mariusz Lalewicz

PS. Zdjęcia z przedstawienia jasełkowego można oglądać w dziale FOTO.