Maj, 2013

now browsing by month

 

Nie bać się ratować

Jak przywrócić puls i oddech człowiekowi, który stracił przytomność? Wiedzą to już dzieci z grupy Zielonej i co najważniejsze – nie boją się pomagać drugiemu człowiekowi. Ćwiczenia reanimacyjne na fantomie prowadziła pani Ewa Pater, posiadająca uprawnienia do udzielania pierwszej pomocy. Celem zajęć było wykształcenie wśród uczestników odruchu pomocy drugiemu człowiekowi.

Tekst i foto: (lama)

Bo warzywa zdrowe są!

Dzieci z grupy Pomarańczowej świętowały „Dzień sałaty o ogórka”. Najpierw uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych w kręgu, a następnie w praktyce samodzielnie wykorzystywały „zielony materiał edukacyjny” do przyrządzenia smakowitych kanapek i sałatek. Na stole nie zabrakło różnych gatunków sałat, ogórków szklarniowych i gruntowych, pomidorów, rzodkiewki, a nawet wspaniale pachnących ziół – bazylii, oregano, tymianku czy rozmarynu. Zdrowe jedzenie to w naszym przedszkolu kierunek, który obraliśmy już dawno. Spośród 22 placówek oświatowych z terenu województwa dolnośląskiego uwzględnionych w nieformalnym rankingu na najzdrowsze jedzenie ze stołówki szkolnej, zajmujemy aktualnie 3. miejsce.

(lama)

Fotorelacja: (lama)

Z kamerą wśród zwierząt

Kiedy wyjeżdżaliśmy, lało i wiało. Kurtki, kalosze, parasolki były na porządku dziennym. Gdy dojechaliśmy do Wrocławia, świat wypiękniał. Puszczające oczko słońce, wychylające się zza chmur spowodowało, że rozjaśniły się również twarze uczestników wyprawy do ogrodu zoologicznego. I nic już  nie mogło popsuć świetnej zabawy wśród zwierzaków. Nawet pani bileterka, która miała problemy podczas liczenia naszej ponad stuosobowej  grupy. Cóż, najwyraźniej nie chodziła do przedszkola Montessori. Poniżej fotorelacja z wycieczki.

(lama)

 

Zdjęcia: Anna Grygorcewicz, Tomasz Ożarowski, Mariusz Lalewicz

Zajęcia metodą ruchu rozwijającego

Fot. (lama)

Zasadziliśmy warzywa

Fot. (lama)

Zajęcia dla rodziców

Niezwykłe zajęcia według metody ruchu rozwijającego odbędą się w naszym przedszkolu w najbliższy piątek, 17 maja. Metoda ta, autorstwa angielskiej fizjoterapeutki Weroniki Sherborne, jest coraz bardziej popularna na świecie. Zakłada posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychofizycznego dziecka. Stosowana jest także w terapii różnego rodzaju zaburzeń. Kształtowanie świadomości własnego ciała w przestrzeni, dzielenie przestrzeni z innymi, nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu cielesnego i wzrokowego – to inne, równie ważne zadania opracowanej przez Sherborne metody. W imieniu prowadzącej zajęcia w naszym przedszkolu, pani Karoliny Rybki, serdecznie zapraszam rodziców nie tylko z grupy niebieskiej, ale i ze wszystkich grup (oczywiście wraz ze swoimi pociechami) o godz. 16.00 do sali gimnastycznej.

Mariusz Lalewicz

Byliśmy u dentysty!

Dzieci z grupy pomarańczowej z przedszkola przy ul. Sienkiewicza odwiedziły gabinet stomatologiczny pani Beaty Imielskiej-Dudziak, która jest mamą jednego z naszych przedszkolaków – Kuby. Dzięki uprzejmości pani doktor, każde z dzieci miało okazję wykonania specjalistycznego badania. Wszyscy bez najmniejszych oporów, zasiadali na dentystycznym fotelu, aby sprawdzić stan swojego uzębienia. W nagrodę za wspaniałą postawę każdy z badanych otrzymał okolicznościowy dyplom. Serdeczne podziękowania dla pani Beaty!

(lama)

Zdjęcia: Gabriela Koleśniak-Gitler