Marzec, 2013

now browsing by month

 

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Fot. Ewa Pater

Dzwonki jadą do Lubina!

Kiermasz wielkanocny w przedszkolu przy ul. Pawiej za nami. Wysiłek dzieci i nauczycieli włożony w przygotowanie przedstawienia oraz wielkanocnych ozdób zaprocentował zebraniem kwoty 1.175 zł! Pod wodzą pań Karoliny Rybki i Joanny Szczygieł oraz przy czynnym udziale wszystkich pozostałych nauczycielek, dzieci dały popis swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich. Potem przy wspólnym tańcu „Labado” wszyscy bawili się już wspólnie – rodzice z dziećmi i paniami. Na dzwonki chromatyczne postanowiliśmy przeznaczyć 300 zł, a pozostałe pieniądze, po długiej naradzie, na inne niezbędne pomoce i materiały. Łącznie, dzięki Państwa pomocy, na dzwonki chromatyczne udało się zebrać 1.840 zł. Brakującą kwotę postanowiliśmy pokryć z dotacji otrzymanej od spółki Energetyka. Dzwonki zostały zamówione. O tym, która grupa jako pierwsza będzie z nich korzystać, zadecyduje losowanie. Przeprowadzimy je z udziałem przedstawicieli rodziców każdej z grup przedszkolnych, a o terminie powiadomimy Państwa oddzielnie. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci!

Tekst i foto: Mariusz Lalewicz

Dzieci z grupy niebieskiej przygotowują ozdoby na kiermasz wielkanocny

Zdjęcia: Karolina Rybka

Pomarańczowy kiermasz wielkanocny

Wiosna zawitała do oddziału Społecznego Przedszkola Montessori przy ul. Sienkiewicza. A to za sprawą słonecznego, przepełnionego wiosennymi treściami przedstawienia, które pod okiem pani Agnieszki Siudzińskiej przygotowały dzieci z grupy pomarańczowej oraz za sprawą wielkanocnych gadżetów przeznaczonych na kiermasz. Przychód ze sprzedaży ozdób świątecznych przyniósł aż 536 zł. Z tej kwoty 200 zł zasili fundusz przeznaczony na zakup dzwonków chromatycznych (mamy już 1.540 zł), a pozostała część zostanie przeznaczona na bieżące wydatki związane z potrzebami edukacyjnymi dzieci z grupy pomarańczowej. Dziękujemy za hojność!

(lama)

Fot. Mariusz Lalewicz

Niech ta zima wreszcie sobie pójdzie!

Wszystkie grupy z naszego przedszkola starały się odczyniać zimowe uroki i odpędzić pierwszego dnia kalendarzowej wiosny resztki śniegu i mrozu. Dzieci pracowały ciężko i wytrwale. Nauczycielki dzielnie asystowały im w tym przedsięwzięciu. Wysiłki grupy Niebieskiej można oglądać na zamieszczonych niżej zdjęciach. A czy sztuka wyganiania zimy udała się im do końca, oceńcie Państwo samodzielnie 🙂

Tekst: (lama)

Zdjęcia: Karolina Rybka

Dzień Świętego Patryka

Specjalne zajęcia, z okazji Dnia Świętego Patryka, przygotowała dla dzieci ze Społecznego Przedszkola Montessori prowadząca zajęcia z języka angielskiego pani Justyna Jugo. Przedszkolaki obejrzały m.in. prezentację multimedialną, a następnie przerabiały materiał związany z narodowym i religijnym świętem Irlandczyków.

PS. Dzień Świętego Patryka obchodzi się 17 marca. Jest to dzień wolny od pracy w Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Fundlandii i Labradorze, a także na Montserrat. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia Świętego Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, a więc w narodowym kolorze Irlandii, nawiązującym do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizującym koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

(lama)

Wielkanoc w przedszkolu

Serdecznie zapraszam Państwa, w imieniu dzieci oraz nauczycieli, na tradycyjne kiermasze wielkanocne połączone z występami przedszkolaków. Wielkanocne tradycje i zwyczaje będą tematem przedstawienia, które zaprezentują dzieci w oddziale przy ul. Sienkiewicza 5. Występ oraz kiermasz odbędą się w piątek, 22 marca o godz. 16.00. Natomiast we wtorek, 26 marca o godz. 16.00 dzieci z oddziału przy ul.Pawiej 41 wystąpią dla Państwa w przedstawieniu pt. „Nasze prawa, ważna sprawa” (sala gimnastyczna). Oprócz Rodziców, niezwykle mile widzianymi gośćmi będą także Babcie i Dziadkowie oraz Ciocie i Wujkowie. Część dochodu ze sprzedaży wielkanocnych dekoracji wzbogaci pulę pieniędzy przeznaczonych na zakup dzwonków chromatycznych.

PS. Informujemy Państwa, że nasze przedszkole czynne jest przez cały Wielki Tydzień, a także we wtorek po Świętach Wielkanocnych. Przedszkole jest zamknięte jedynie w świąteczny poniedziałek – 1 kwietnia.

Mariusz Lalewicz

Zielone przedszkole w Dziwnowie

Uprzejmie informujemy, że w wyniku burzliwych dyskusji, a także poważnych przemyśleń i analiz, w tym roku na miejsce „zielonego przedszkola” wybraliśmy Ośrodek Wczasowy DANKAR w Dziwnowie. Pod adresem www.dankar.hoteleadc.pl można zapoznać się z miejscem i panującymi w ośrodku warunkami lokalowo-rekreacyjnymi, o co przed podjęciem decyzji o wyjeździe bardzo zdecydowanie Państwa prosimy.

Koszty wyjazdu: nocleg, dojazd autokarem, całodzienne wyżywienie:
dziecko – 420 zł, dorosły – 520 zł

W czasie pobytu przewidziano dodatkową wycieczkę
do Międzyzdrojów (30 km), a także ognisko i dyskotekę dla dzieci.

Wyjazd: 3 czerwca, godz. 1.00

Powrót: 7 czerwca, ok. godz. 21.00

(wyjazd z Dziwnowa po obiedzie)

 Sprawami organizacyjnymi zajmuje się pani Karolina Rybka.

WŁAŚCICIEL OŚRODKA ZAPEWNIA, ŻE:

  • teren jest całkowicie ogrodzony
  • bramki są zamykane automatycznie
  • pokoje w większości mają widok na morze
  • w ośrodku panuje cisza i spokój
  • na dyskotece zagości sam Kubuś Puchatek
  • wszystkie pokoje są takie, jak na zdjęciach ośrodka w Internecie
  • na terenie znajduje się dużo rozrywek sportowo-rekreacyjnych

 Zaliczkę w wysokości 300 zł (bezzwrotną w przypadku rezygnacji) prosimy wpłacać w sekretariacie przedszkola gotówką do 27 marca br. Tylko wpłata zaliczki we wskazanym terminie gwarantuje rezerwację miejsca na „zielonym przedszkolu”. Po upływie tego terminu nie będzie można zapisać się na wyjazd, ze względu na warunki umowy pomiędzy przedszkolem a ośrodkiem wczasowym. Przedszkole zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej liczby chętnych. Wówczas zaliczka zostanie w całości zwrócona.