Styczeń, 2013

now browsing by month

 

Pięciolecie przedszkola Montessori

Jurassic Park na 5-lecie!

Coroczne obchody Dnia Babci i Dziadka, tym razem połączone z jubileuszem 5-lecia działalności Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie odbędą się w najbliższy poniedziałek, 21 stycznia o godz. 10.00 w Centrum Kultury „Muza”. W programie m.in. występy przedszkolaków, a także premiera najnowszego filmu „Jurassic Park – dinozaury w Montessori”. Kulminacją programu będzie wielki (14-kilogramowy) tort, którego wystarczy dla każdego z gości. Serdecznie zapraszamy Babcie, Dziadków, Rodziców, a także naszych wszystkich dotychczasowych wychowanków, absolwentów Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie w minionych latach. Do zobaczenia w „Muzie”!

Mariusz Lalewicz

Roczne rozliczenie finansowe

Mam zaszczyt przedstawić Państwu roczne rozliczenie darowizn, które otrzymaliśmy w roku 2012. Wszystkim darczyńcom i mecenasom bardzo serdecznie dziękujemy za okazane serce. Dzięki Państwa ofiarności możliwy jest stały rozwój Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie.

Z odpisu podatkowego 1%:

Na konto Samodzielnego Koła Terenowego STO nr 59 w Lubinie wpłynęło 31.068,20 zł, w tym: 8.987,20 za pośrednictwem urzędu skarbowego oraz 22.081 zł za pośrednictwem Zarządu Głównego STO w Warszawie.

Uchwałą Zarządu SKT STO nr 59 w Lubinie nr 35/VIII/12 przyznano:

21.000 zł – Zespołowi Szkół Społecznych w Lubinie,

10.000 zł – Społecznemu Przedszkolu Montessori w Lubinie.

Dyrekcja ZSS i SPM podjęła decyzję o przeznaczeniu całości wyżej wymienionych środków na zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Pawiej 41 oraz urządzenie placu zabaw.

Z innych źródeł, w tym z imprez dla rodziców i sprzedaży kalendarza:

1130 zł

Kwota przeznaczona zostanie na zakup dzwonków chromatycznych dla dzieci. Wymieniona pomoc dydaktyczna kosztuje wraz ze specjalnym regałem 2390 zł.

Mariusz Lalewicz

Jasełka 2012

Mikołaj

Cicha podróż

Na wyjątkową podróż poprzez najdziksze ostępy montessoriańskiej dżungli edukacyjnej zapraszamy najwytrwalszych Rodziców, zdecydowanych poczuć smak prawdziwej przygody i wyzwania. Wzorem naszych przyjaciół zza oceanu, w piątek 25 stycznia br. o godz. 19.00 organizujemy wyprawę w nieznane. Tzw. cicha podróż i odkrycia (Silent Journey & Discovery) to niepowtarzalny sposób dla tych wszystkich Rodziców, którzy powierzyli nam edukację swoich Dzieci ufając, że pedagogika dr Marii Montessori będzie dla ich pociech najodpowiedniejsza. Sami natomiast nie mieli okazji na własnej skórze przekonać się, o co w tym wszystkim chodzi tak naprawdę i jak to wszystko działa. Cicha podróż to magiczny wieczór. Aby jak najwięcej z tej magii zachować, zmuszeni jesteśmy ograniczyć liczbę uczestników do 18 osób. Dlatego też prosimy o wcześniejsze zapisy.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z podobnej imprezy w Barbara Gordon Montessori School w Colleyville w  Texasie.

Mariusz Lalewicz