Grudzień, 2012

now browsing by month

 

Andrzejki w grupie niebieskiej

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Dziś w stajence Panna Święta stoi cicha, uśmiechnięta. Przy niej stoi Józef Święty, tak jak Maria uśmiechnięty. Patrzą na swojego syna, bo Pan Jezus, choć dziecina, błogosławić wszystkim będzie, aby pokój nastał wszędzie.

(grafika: Tomasz Morawski)

W żłobie leży, któż pobieży…

Na bożonarodzeniowe Jasełka zapraszamy w najbliższy czwartek 20 grudnia do Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie . W przedstawieniu, które reżyserują panie Katarzyna Dudek i Ewa Pater (także gitara) wystąpią aktorzy szczególni – rodzice przedszkolaków, w tym: Joanna i Radosław Bednarzowie, Katarzyna Ożarowska, Tomasz Iwański, Tomasz Morawski, Piotr Mazur, Ryszard Pączka, Edyta Elmerych, Edyta Banaś, Kamila Tkaczyk, Katarzyna i Robert Marcinkowie, Dariusz Siajkowski, Mariusz Stasiewicz, a także rodzic i nauczycielka w jednej osobie – Joanna Szczygieł. Ponadto w obsadzie zobaczymy nauczycielki panią Gabrielę Koleśniak-Gitler i panią Edytę Woźniak-Sochę, które wcielą się w rolę Aniołków. W przedstawieniu, jako gwiazdy wyjątkowego formatu, pojawią się dzieci: Zosia Stępień, Monika Żołud, Maciej Grygorcewicz i Fabian Sowiecki. Oprawę bębniarską zapewni zaś pani Karolina Rybka.

W tym roku podczas Jasełek będzie można nabyć kalendarz Społecznego Przedszkola Montessori w Lubinie na rok 2013. Ten niezwykły, acz bardzo użyteczny gadżet został wydany w formacie A3 w kolekcjonerskiej, limitowanej serii zaledwie 20 egzemplarzy i będzie prawdziwym rarytasem dla zbieraczy, ponieważ nie można go zdobyć nigdzie na świecie. Cena tego niezwykłego i niepowtarzalnego kalendarza wynosi zaledwie 60 zł. Cały dochód będzie oczywiście przeznaczony na realizację naszego celu – zakup dzwonków chromatycznych dla dzieci.

Początek Jasełek w najbliższy czwartek, tj. 20 grudnia o godz. 16.00 na sali gimnastycznej przy ul. Pawiej 41. Z powodu świątecznego przedstawienia odwołane zostają tego dnia zajęcia aikido. Przedszkole przy ul. Sienkiewicza 5 czynne będzie do godz. 15.00, a przy ul.Pawiej 41 – do godz. 15.45.

Miłych wrażeń teatralnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a także dużo ciepłych i pogodnych chwil wyciszenia duchowego, jak również wspaniałej sylwestrowej zabawy i twórczych szaleństw na nadchodzący rok życzy wszystkim:

Mariusz Lalewicz

Święta z Griswoldami

Clark Griswold (Chavy Chase – na zdjęciu), niepoprawny pechowiec, ale najbardziej rodzinny człowiek świata z filmu „Witaj Święty Mikołaju”, to jeden z bohaterów filmowego wieczoru z komedią świąteczną. Na imprezie, która odbyła się w Społecznym Przedszkolu Montessori zaśmiewało się do łez ponad 20 osób. Dochód wyniósł 440 zł i w całości zostanie przeznaczony na zakup dzwonków chromatycznych. Wraz z pieniędzmi zebranymi podczas wieczoru „Halloween” mamy już 890 zł, a więc jesteśmy niemal w połowie drogi.

Serdeczne podziękowania należą się Rodzicom: Państwu Iwańskim, Morawskim, Turbińskim, Mazurom, Elmerychom, Wawrzyniakom, Żarczyńskim, a także Paniom Katarzynie Ożarowskiej i Marcie Szczepanik-Pikuli oraz Paniom Monice Max i Joannie Pejko. Na słowa podziękowania zasługują również Panie Nauczycielki, które nie tylko zakupiły bilety, ale również przygotowały przepyszny poczęstunek. Wielkie dzięki dla Pań: Gabrieli Koleśniak-Gitler, Edyty Woźniak-Sochy, Agnieszki Siudzińskiej, Katarzyny Błachut, Katarzyny Dudek, Karoliny Rybki oraz Pani Ewy Pater i Jej Męża – Pana Adama Patera.

Mariusz Lalewicz

Odwiedziny Świętego Mikołaja

Ręcznie malowane koszulki z ulubionymi przez dzieci motywami z bajek przygotowali w tym roku dla wszystkich przedszkolaków z obu naszych przedszkoli „pomocnicy” Świętego Mikołaja. Sam Mikołaj zjawił się punktualnie jak co roku, by wysłuchać przygotowanych przez dzieci piosenek i wierszyków oraz osobiście wręczyć piękne prezenty. Za rok przyjedzie znowu 🙂

(lama)

Świąteczny wieczór filmowy

W piątek 14 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się świąteczny wieczór filmowy, na który zapraszamy wszystkich pragnących chwili wytchnienia od domowych porządków, zakupów, pogoni za prezentami dla najbliższych. W programie przewidzieliśmy projekcję znanych i lubianych filmów nawiązujących do tematyki świątecznej:

1)      W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju, 1989 r., reż. Jeremiah S. Chechik (w roli głównej: Chevy Chase),

2)      Świąteczna gorączka, 1996 r., reż. Brian Levant (w roli głównej: Arnold Schwarzenegger),

3)      Wigilijna opowieść, 2009 r., reż. Robert Zemeckis (w roli głównej: Jim Carrey).

Dla gości przewidujemy stół ze świątecznym poczęstunkiem oraz garniec wyśmienitego ponczu. Cena wejściówki 20 zł od osoby – do nabycia w sekretariacie przedszkola. Dochód z biletów zostanie oczywiście przeznaczony na zakup dzwonków chromatycznych.

Mariusz Lalewicz