Listopad, 2012

now browsing by month

 

Zanim przyjdzie Mikołaj – super ważne!

W poniedziałek 3 grudnia o godz. 17.00 w przedszkolu przy ul. Sienkiewicza 5, a o godz. 18.00 w przedszkolu przy ul. Pawiej 41 odbędą się super tajne spotkania rodziców ze świętym Mikołajem. Ponieważ sprawa jest naprawdę totalnie utajniona, o więcej szczegółów prosimy pytać panie nauczycielki. Serdecznie zapraszam wszystkich, dla których ich dzieci są najważniejsze na świecie.

Do zobaczenia na tajnym spotkaniu ze świętym 🙂

Mariusz Lalewicz

Kącik dla rodziców

Na korytarzu przedszkola przy ul. Pawiej 41 pojawił się stolik z krzesłami. Jest on przeznaczony specjalnie  dla rodziców, oczekujących na zakończenie zajęć przez dzieci. Na stoliku leżą czasopisma, które co kilka dni będziemy wymieniać. Zapraszamy do odpoczynku i do lektury. Jeżeli zaś ktoś dysponuje niepotrzebną, przeczytaną już prasą, to zapraszamy do podzielenia się nią z innymi.

PS. Serdeczne podziękowania dla mamy Mileny za udekorowanie stolika świeżymi kwiatami 🙂

(lama)

Rozśpiewane przedszkolaki

W obu naszych przedszkolach odbyły się piosenkarskie festiwale.  Na scenie spotkały się gwiazdy światowego formatu, takie jak np. duet Pola i Jula, który wystąpił aż dwa razy, wykonując m.in. wielki hit, święcący triumfy na wszystkich listach przebojów – „Krakowiaczek jeden”. Wielu utalentowanych wokalistów i wokalistek zaprezentowało wręcz światowy poziom. Dopisała również publiczność, która licznie zgromadziła w obu naszych amfiteatrach – przy ul. Sienkiewicza, gdzie koncert główny prowadziła słynna konferansjerka muzyczna pani Agnieszka Siudzińska oraz przy ul. Pawiej, gdzie w rolę prowadzącej wcieliła się pani Katarzyna Dudek. Jak to bywa podczas montessoriańskich festiwali, nie było zwycięzców ani pokonanych, a wyłącznie świetnie bawiący się uczestnicy, którzy po każdym występie otrzymywali gromkie oklaski od publiczności oraz pamiątkowe dyplomy przygotowane przez biuro festiwalu 🙂

(lama)

Fot. Karolina Rybka

Dzień pluszowego misia

Patron naszego przedszkola – Pluszowy Miś – obchodził swoje święto. Tej szczególnej okazji podporządkowany był niemal cały dzień. Między innymi dzieci bawiły się w misiowy teatrzyk, a także własnoręcznie szyły misie z płótna i kolorowych szmatek. Oto kilka zdjęć dokumentujących zabawy dzieci.

Fot. (lama)

 

Wyprawa na „Biegun Północny”

Drodzy Rodzice! Mamy zaszczyt zaprosić Was na wspaniałą przygodę. Już wkrótce wyruszamy razem na „Biegun Północny”, gdzie wspólnie wzmocnimy nasze więzi i staniemy się jeszcze lepszym zespołem.

TERMIN WYPRAWY: 28.01.2013- 1.02.2013

MIEJSCE OBOZOWANIA: Hottur w Borowicach k. Karpacza

http://www.hottur.pl/

KOSZT WYPRAWY: 300 zł od uczestnika

DOJAZD: autokar

KOORDYNATOR WYPRAWY: Ewa Pater pater.montessori@gmail.com

Warunki uczestnictwa w wyprawie:

– wraz z dzieckiem musi jechać przynajmniej jedna, pełnoletnia osoba, z którą dziecko czuje się bezpiecznie,

– trzeba się wpisać na listę uczestników,

– trzeba zapłacić zaliczkę w wysokości 150 zł do 30 listopada 2012 roku (zaliczkę wpłacamy w sekretariacie u Pani Iwonki)

 

Informacje dodatkowe:

– wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja;

– nocleg w pokojach 2-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym;

– ośrodek posiada swój wyciąg orczykowy, stok długości ok. 800 m, koszt 10 zjazdów to 20 zł, choć przy większej grupie można negocjować;

– można zabrać swój sprzęt narciarski, mowa nie tylko o nartach, ale również o sankach i innym sprzęcie zjazdowym J

– ośrodek posiada swoją wypożyczalnię sprzętu (proponuję jednak dowiedzieć się we własnym zakresie czy na pewno dysponują sprzętem dla naszego dziecka);

– istnieje możliwość indywidualnego wynajęcia instruktora – koszt 50 zł/h;

– dla dwóch naszych placówek przewidziany jest JEDEN AUTOKAR!!! Chętnych, prosimy o szybkie wpisywanie się na listę.

Liczę, że lista szybko się zapełni, a czas szybko upłynie i wspólnie zdobędziemy nasz cel. Pozdrawiam.

Ewa Pater – koordynator wyprawy na „Biegun”.